Nie do końca wiadomo skąd biorą się choroby tego typu. Niektórzy badacze twierdzą że jest to wynik nadmiernej aktywności pewnych obszarów mózgu.

Coraz więcej osób choruje na nerki. Warto, więc poznać kilka faktów na ich temat. Otóż nerki odpowiadają za filtrowanie i oczyszczanie krwi.

choroby glowyNajpopularniejszą chorobą głowy jest oczywiście łupież, ale o nim już napisano sporo artykułów. Dziś wspomnimy o innych chorobach.

demencja starczaAby utrzymać mózg i ciało w dobrej kondycji musimy się gimnastykować i dobrze odżywiać.

ruch zdrowieJuż dawno udowodniono, że ruch wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Długie godziny siedzenia sprzyjają zawałom serca, otyłości brzusznej, zwiększają ryzyko cukrzycy, osteoporozy i nowotworów.

grzybicaGrzybica to coraz częstszy problem szczególnie w krajach szybko rozwijających się. O jej obecności na naszych stopach świadczy najczęściej zaczerwienienie, łuszczenie, maceracja oraz pękanie skór miedzy palcami.

cyklofreniaChoroba ta jest też nazywana psychoza maniakalną. Charakterystycznym objawem są duże wahania nastroju, pojawia się na przemiennie depresja i mania.

rzs lekiRZS to reumatoidalne zapalenie stawów, przebieg tej choroby może być kontrolowany z zastosowaniem różnych wskaźników. Powszechnie używanym jest DAS28. Specjalny program do obliczania znajduje się na stronie internetowej dzięki której możemy sami obliczyć ile on wynosi.

amdAMD jest skrótem który oznacza zwyrodnienie plamki żółtej.

leczymy-rakaNiedawno opublikowano statystyki dotyczące zachorowań na raka w naszym kraju.